Darmowa dostawa od 200,00 zł

Ile kosztują nadruki na koszulkach piłkarskich? Wyliczenia i warianty

2023-07-03
Ile kosztują nadruki na koszulkach piłkarskich? Wyliczenia i warianty

Nadruki na koszulkach piłkarskich to doskonały sposób nie tylko na wyróżnienie poszczególnych zawodników, ale też doskonała promocja dla klubu oraz sponsorów wspomagających drużynę. Obecnie można wykonać różne rodzaje nadruków na koszulkach, które zapewniają trwałość, perfekcyjne odwzorowanie kolorów i mogą być wykonane na tkaninach o różnych strukturach. Jaki jest orientacyjny koszt personalizacji koszulek, co wpływa na ostateczną kwotę i który typ nadruku wybrać?

Jakie są rodzaje nadruków na koszulkach piłkarskich?

Nadruki na koszulkach piłkarskich, a także przeznaczonych do uprawiania innych dziedzin sportowych mogą być wykonane z zastosowaniem różnych technologii. W zależności od oczekiwań, ceny, materiału, a także wymagań danego wzoru stosuje się najczęściej takie rodzaje nadruków na koszulkach jak nadruki sublimacyjne i sitodrukowe. Obie metody pozwalają uzyskać świetne rezultaty i sprawdzają się w przypadku takich produktów jak np. stroje piłkarskie.

Nadruki sublimacyjne powstają z wykorzystaniem atramentów na bazie wody i specjalnego papieru transferowego. Pod wpływem wysokiej temperatury oraz ciśnienia dany wzór nanoszony jest na tkaninę, a następnie zabezpieczony specjalnym lakierem i utwardzony.

Nadruki wytłaczane są również na odzieży z zastosowaniem sitodruku. Technika ta polega na wykorzystaniu szablonu nałożonego na drobną, tkanką siatkę. Powstanie wzoru odbywa się poprzez przetłoczenie właściwie dobranej farby przez matrycęNadruki na odzieży sportowej z wykorzystaniem tej metody są bardzo trwałe, zapewniają idealne odwzorowanie i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz przetarcia.

Ceny nadruków na koszulkach piłkarskich – co wpływa na koszt?

Koszt nadruków na koszulkach uzależniony jest od kilku czynników. Najczęściej na ostateczną kwotę wpływają takie czynniki jak:

  • rodzaj zastosowanej technologii zadruku,
  • wielkość nadruku,
  • ilość zamawianych przedmiotów,
  • stopień skomplikowania projektu.

Personalizacja koszulek piłkarskich będzie też droższa w przypadku, gdy projekt zadruku jest skomplikowany. Wówczas zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualna wycena usługi. Koszt nadruku na koszulkach będzie natomiast tańszy, jeżeli stroje piłkarskie z nadrukiem zamówione zostaną u tego samego usługodawcy. W takiej sytuacji często ceny nadruków na koszulki są niższe, a wysyłka zamówienia darmowa.

Przykładowe wyliczenia kosztów nadruków na koszulkach piłkarskich

Personalizacja koszulek piłkarskich w wersji podstawowej obejmuje zazwyczaj numer zawodnika. Może to być pojedyncza cyfra lub liczba dwucyfrowa. Pierwszy wariant jest tańszy w związku z mniejszą powierzchnią zadruku. Koszt takiej usługi nie przekracza zazwyczaj 10 zł w przypadku, gdy zadruk jest wielkości do 25 cm. Jeżeli nadruk ma być dwucyfrowy, koszt jest nieco wyższy i wynosi ok. 16 zł za sztukę.

Koszt nadruków na koszulkach jest podobny również w przypadku nadruku na spodenkach sportowych. Przykładowo, jeżeli zawodnik z numerem 9 będzie miał na koszulce nadruk z numerem z przodu o wielkości 15 cm i nadruk z tyłu o wielkości 25 cm oraz dodatkowo numer na nogawce spodenek o wielkości 15 cm, orientacyjny koszt zadrukowania kompletu wyniesie ok. 26 zł. Dla zawodnika z numerem 12 taki sam nadruk na zestawie odzieży sportowej będzie kosztował ok. 39 zł.

Personalizacja koszulek piłkarskich – dodatkowe koszty i możliwości

Ceny nadruków na koszulki mogą być różne w zależności od skorzystania z dodatkowych opcji i możliwości, a także indywidualnej wyceny projektu. Personalizacja koszulek piłkarskich to nie tylko możliwość nadrukowania numeru zawodnika. Za kwotę około 12 zł można także umieścić na odzieży nazwisko danej osoby lub nazwę klubu czy drużyny. Taka opcja to doskonały pomysł, zwłaszcza w przypadku zakupu takich produktów jak dresy czy bluzy treningowe. Koszt takiej usługi to kwota w granicach 12-18 zł.

Personalizacja koszulek piłkarskich może być również zadrukowana kolorowym logo lub herbem, co w bardzo ciekawy sposób wyróżni zawodników. Bardzo korzystnym elementem strategii prowadzenia klubu piłkarskiego będą również nadruki na koszulkach piłkarskich prezentujące logo sponsora drużyny. Zarówno koszt nadruków na koszulkach herbów, jak i logo to kwoty rzędu ok. 10-14 zł.

Podane ceny nadruków na koszulki są orientacyjne i zależą od wspomnianych powyżej czynników. Podczas projektowania i zamawiania usługi należy jednak pamiętać, aby grafiki były odpowiednio duże i czytelne z daleka oraz wykonane z zastosowaniem właściwie dobranej technologii. Branża sportowa jest wymagająca względem odzieży i jej jakości. Warto zwrócić na ten aspekt uwagę podczas wybierania kompletów odzieży, jak i nadruków.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 407 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Bardzo szybka realizacji , produkt zgodny z opisem .
2024-05-18
Towar wysokiej jakości zgodny z opisem szybka dostawa, szybsza ode mnie ale… dzięki pomocy ze strony obsługi paczka ze zwrotu dotarła w mgnieniu oka. Dziękuję polecam, uczciwy sprzedawca, nastawiony na zadowolenie klienta!
pixel