Darmowa dostawa od 200,00 zł

Jak rozbić korki? 3 sprawdzone sposoby

2023-02-24
Jak rozbić korki? 3 sprawdzone sposoby

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na całym świecie. Na sukces w tym sporcie składają się nie tylko umiejętności i doświadczenie, ale również odpowiednie wyposażenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku obuwia sportowego. Dobrze dobrane buty są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę i wspierać nogę podczas intensywnego treningu. W artykule podzielimy się z Tobą wskazówkami na temat tego, jak dobrze rozbić buty do gry w piłkę nożną.

Właściwy rozmiar butów może znacznie wpłynąć na wygodę i wydajność sportowca. Niestety czasem nowe buty mogą być za ciasne lub niewygodne. W takim przypadku ważne jest, aby spróbować je rozbić. Omówimy, jak rozbić buty piłkarskie i korki piłkarskie dla dzieci, aby nie były za ciasne oraz jak wygląda zmiękczanie skórzanych butów.

Rozbijanie korków piłkarskich syntetycznych i skórzanych (takich jak np. korki lanki czy wkręty) jest dość proste, ale należy pamiętać, że nieprawidłowo przeprowadzone czynności mogą uszkodzić buty i sprawić, że będą mniej wygodne do noszenia. Dlatego przedstawiamy 3 metody co zrobić żeby korki nie obcierały.

Jak rozciągnąć małe buty sportowe? Wykorzystaj mokre szmatki

Jeśli Twoje buty piłkarskie są zbyt ciasne, istnieje szereg sposobów, aby je rozciągnąć i poprawić komfort użytkowania. Jednym z najłatwiejszych sposobów jest włożenie do środka mokrych szmatek.

Co zrobić żeby korki nie obcierały, wykorzystując domowe sposoby? Należy wyjąć wkładkę i włożyć ją do miski z ciepłą wodą. Po pół godziny należy wyjąć wkładkę i włożyć ją z powrotem do buta, a następnie włożyć mokre szmatki. Kolejnym krokiem jest wstawienie butów do zamrażarki na około godzinę. Po wyciągnięciu z zamrażarki buty będą luźniejsze i bardziej komfortowe. Jeśli po takim zabiegu buty są nadal zbyt ciasne, możesz je również rozciągnąć, włożywszy do środka woreczek soli lub proszku do pieczenia. Buty należy następnie trzymać w ciepłym miejscu przez kilka godzin albo nawet całą noc. Pamiętaj, aby wykonać tę procedurę ostrożnie, aby nie uszkodzić skóry buta. Po kilku godzinach buty powinny być już lekko rozciągnięte.

Po całym zabiegu możesz także wypchać korki gazetami i pozostawić na kilka godzin. To pomoże im zachować kształt podczas suszenia. Umieść je z dala od bezpośredniego światła słonecznego, które może powodować pękanie skóry podczas suszenia.

Prawidłowo osusz korki

Po wykonaniu powyższych czynności Twoje korki powinny być już bardziej elastyczne i zdecydowanie wygodniejsze. Prawidłowe suszenie butów nie tylko wspiera okres docierania, ale także pomaga przedłużyć żywotność obuwia, zapobiegając pękaniu i szybkiemu ścieraniu się materiału, a rozbijanie korków staje się szybsze i łatwiejsze.

Wiesz już, jak powinno wyglądać zmiękczanie skórzanych butów, wykorzystując mokre szmatki, jednak powinieneś także nauczyć się je odpowiednio suszyć. Poniżej kilka wskazówek:

  • wytrzyj korki suchą i czystą szmatką od wewnątrz, jak i na zewnątrz,
  • poluzuj sznurowadła (poprawisz przepływ powietrza i zmniejszysz uszkodzenia zewnętrznej części podczas kurczenia się i wysychania),
  • wyjmij wkładki w celu zapewnienia maksymalnej ekspozycji na powietrze,
  • powieś buty na sznurku lub rozłóż je na otwartej, suchej przestrzeni, gdzie będą mieć maksymalny dostęp świeżego powietrza,
  • po wyschnięciu korków na powietrzu przez kilka godzin wypchaj wnęki gazetami i pozostaw je na kilka godzin.

Gdy korki wyschną, możesz posypać je sodą oczyszczoną, aby zamaskować wszelkie zapachy i zachować ich świeżość. Chociaż niektórzy gracze uciekają się do korzystania z pralki, suszarki bębnowej i grzejników, aby przyspieszyć ten proces, na dłuższą metę może to uszkodzić materiał. Szukasz innych sposobów i zastanawiasz się co zrobić żeby korki nie obcierały? Sprawdź metodę z wykorzystaniem oliwki!

Jak rozciągnąć buty sportowe wykorzystując oliwkę nawilżającą?

Kupując nowe buty sportowe, możesz od razu zauważyć, że są one trochę za małe. Niemniej jednak nie musisz od razu rezygnować z zakupu i szukać innych par. Możesz rozciągnąć buty sportowe, wykorzystując do tego celu oliwkę nawilżającą. Jak rozbić buty do gry w piłkę nożną przy wykorzystaniu tej metody?

Rozbijanie korków będzie łatwiejsze, jeśli zaaplikujesz odrobinę oliwki na ich powierzchnię. Najlepiej jest przytrzymać buty w dłoniach i wmasować płyn. Możesz też wykorzystać do tego celu suszarkę do włosów. Natłuszczenie i modelowanie skóry ma na celu wygładzenie i umożliwienie dopasowania butów do stopy. Skóra, z której wykonane jest obuwie, powinna być po takim zabiegu gładka i elastyczna, dzięki czemu możesz uzyskać odpowiedni kształt i dopasować buty do swojego rozmiaru.

Spacer dobry na wszystko

Zapewne zaraz po zakupie nowej pary korków chciałbyś je przetestować “w boju”. I o ile pomysł jest bardzo dobry, to szybko może się okazać, że korki już podczas pierwszego meczu będą uwierać i “przeszkadzać”. Dobrym pomysłem, jeśli zastanawiasz się jak rozbić buty do gry w piłkę nożną, jest sprawdzenie ich na sucho, na przykład na spacerze. To sprawdzony i co najważniejsze nie wymagający dodatkowych inwestycji sposób na zmiękczenie skórzanych butów.

Załóż więc nowe buty i wybierz się na krótki spacer po swoim podwórku, ogrodzie lub pobliskim parku. Korzystne może być poluzowanie sznurowadeł na pierwsze kilkanaście minut spaceru, dzięki czemu but będzie miał wystarczającą elastyczność, aby dopasować się do stopy. Gdy korki się rozciągną, możesz zacząć mocniej wiązać sznurowadła, aby znaleźć najlepszy punkt i najwygodniejsze dopasowanie dla siebie.

Nawet po zastosowaniu powyższych metod, może się okazać, że potrzeba tygodni, aby Twoje korki idealnie dopasowały się do Twoich stóp. Jest to całkowicie normalne, a powyższe wskazówki jak rozbić buty do gry w piłkę nożną są najlepszym sposobem na rozpoczęcie tego procesu.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 397 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Dziękuję
2024-03-30
Bardzo szybko, bardzo profesjonalnie
pixel