Darmowa dostawa od 200,00 zł

Jakie ochraniacze piłkarskie wybrać?

2023-08-01
Jakie ochraniacze piłkarskie wybrać?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje ochraniaczy, które zabezpieczają części ciała najbardziej narażone na urazy i uszkodzenia. Jednak w piłce nożnej kluczowa jest odpowiednia ochrona kości piszczelowych. Chociaż nadal wielu zawodników pomija ten element wyposażenia stroju, ochraniacze piłkarskie powinny być niezbędną częścią każdej aktywności i treningu piłkarskiego. Jakie ochraniacze na piszczele wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Dlaczego korzystanie z ochraniaczy piłkarskich jest konieczne?

Piłka nożna to sport, którego nieodłącznym elementem jest szybkość, intensywna praca nóg i niestety ogromne ryzyko licznych kopnięć przez przeciwnika. Takie urazy oddziałują na zawodników ze zdwojoną siłą w związku z prędkością i niejednokrotnie ogromną, skoncentrowaną siłą uderzenia. Kości i inne struktury znajdujące się w kończynach dolnych potrzebują zatem odpowiedniego zabezpieczenia.

Ponadto ochraniacze piłkarskie, które zgodnie z obecnymi przepisami są wymaganym elementem ubioru zawodników na boisku, chronią przed urazami i długimi przerwami, jakich w przypadku uszkodzeń kości nie da się uniknąć. To zazwyczaj kontuzje, których leczenie jest długie, co wpływa na kondycję zawodnika i znaczny spadek jego formy.

Rodzaje ochraniaczy piłkarskich – jakie są dostępne opcje?

Obecnie w sprzedaży znajduje się ogromny wybór ochraniaczy piłkarskich. Przed zakupem warto więc zapoznać się z dostępnymi wariantami takich produktów. Najpopularniejsze rodzaje ochraniaczy to modele zabezpieczające jednocześnie kość piszczelową oraz kostkę. Taki wariant dodatkowo usztywnia staw skokowy i powoduje, że trening czy właściwa gra jest o wiele bardziej komfortowa.

Często wybierane są również ochraniacze piłkarskie wsuwane tylko na piszczel. Taki wariant również bardzo dobrze zabezpiecza nogi przed możliwymi urazami i najczęściej wyposażony jest w specjalne rzepy przytrzymujące ochraniacze na piszczele na swoim miejscu. Oba rodzaje ochraniaczy mogą też w zestawie dodatkowo posiadać opaski trzymające lub skarpety.

Duży wybór ochraniaczy piłkarskich to również wiele różnych produktów pod względem jakości wykonania i materiału. Dobre ochraniacze na piszczele powinny być lekkie, ale jednocześnie wykonane solidnie i komfortowe w użytkowaniu. Ich warstwa zewnętrzna musi być odporna na uszkodzenia, dlatego warto wybrać spośród produktów wykonanych z polipropylenu. Wewnętrzna strona powinna natomiast dobrze odprowadzać wilgoć. Dobrze sprawdzą się ochraniacze piłkarskie wypełnione miękką gąbką.

Jaki rozmiar ochraniaczy wybrać?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje ochraniaczy także pod względem rozmiaru. Jego właściwy dobór jest kluczowy zarówno dla bezpieczeństwa, jak i komfortu zawodnika na boisku. Zbyt małe ochraniacze piłkarskie zabezpieczą piszczele niedokładnie, będzie powodował uciski i odparzenia. Za duży model będzie się zsuwał i obcierał nogi piłkarza.

Właściwy rozmiar ochraniaczy musi uwzględniać również tęgość akcesorium. Większość modeli jest jednak regulowana, dzięki czemu można tę kwestię dopasować w sposób indywidualny. Dokonując zakupu, warto sprawdzić też dokładne tabele rozmiarów dla danej marki i modelu ochraniaczy piłkarskich. Niekiedy standardy te mogą się różnić, a w przypadku tak ważnego elementu, jakim jest zabezpieczenie kości piszczelowych, już nawet różnica kilku centymetrów może mieć kluczowe znaczenie.

Propozycje ochraniaczy dla dzieci

Wybór ochraniaczy piłkarskich powinien być bardzo dobrze przemyślany zwłaszcza w przypadku najmłodszych zawodników. Rozmiar ochraniaczy ma tu szczególne znaczenie i musi być dobrany idealnie. Po pierwsze, zabezpieczenie kości piszczelowych jest gwarancją bezpiecznego uprawiania sportu. Po drugie, dzieci bardzo szybko rosną, dlatego zwrócenie uwagi na właściwe dopasowanie akcesoriów do wzrostu jest w tym przypadku kluczowe.

Nie wszystkie dzieci rozpoczynające przygodę z piłką nożną chcą zakładać ochraniacze piłkarskie. Jednak ich brak i ewentualna kontuzja mogą na trwałe zrazić młodego sportowca do uprawiania sportu. Warto wybrać więc ochraniacze na piszczele w ulubionym kolorze małego zawodnika lub wzorze, który mu się spodoba. Skompletowanie ciekawego stroju często pozwala przełamać niechęć do ochraniaczy i tym samym trwale rozwiązać problem.

Podczas zakupu strojów treningowych i akcesoriów takich jak ochraniacze na piszczele zawsze należy kierować się najwyższą jakością, ale też opiniami użytkowników o danej marce produktów. Bezpieczeństwo i komfort na boisku są kluczowe, a właściwe przygotowanie i zabezpieczenie zawodnika to najlepsza możliwa inwestycja.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 407 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Towar wysokiej jakości zgodny z opisem szybka dostawa, szybsza ode mnie ale… dzięki pomocy ze strony obsługi paczka ze zwrotu dotarła w mgnieniu oka. Dziękuję polecam, uczciwy sprzedawca, nastawiony na zadowolenie klienta!
2024-05-12
Wszystko ok.Polecam
pixel