Darmowa dostawa od 200,00 zł

Skompletuj strój bramkarski w kilku krokach!

2021-10-04
Skompletuj strój bramkarski w kilku krokach!

Prawdopodobnie każdy zgodzi się z określeniem, że bramkarz to jedna z najważniejszych pozycji na boisku – niezależnie od sportu, o którym w danym momencie rozmawiamy. To on jest zazwyczaj jedyną szansą na obronę w sytuacjach kryzysowych, gdy napastnicy przeciwnej drużyny nacierają w celu zdobycia punktu. Biorąc zatem pod uwagę to, jak istotna jest rola zawodowego bramkarza, warto wyposażyć go (lub siebie w przypadku gry amatorskiej) w odpowiednie dresy piłkarskie, buty i zestaw akcesoriów. Jakich elementów nie może zabraknąć w wyposażeniu bramkarza? Sprawdź, co do zaoferowania ma profesjonalny sklep piłkarski Sporttiw.pl, nim przejdziesz do finalizacji zakupów.

Strój piłkarski dla bramkarza, czyli zestaw zapewniający wygodę i bezpieczeństwo

O ile same spodenki i koszulki piłkarskie nie różnią się w sposób znaczący od asortymentu przygotowanego dla pozostałych członków drużyny, o tyle zauważymy wyróżnienie w pozostałych częściach odzieży, tj. bluzy bramkarskie i podspodenki bramkarskie. Elastyczne materiały syntetyczne wykorzystywane w spodenkach i koszulkach to tworzywa sztuczne (głównie poliester z domieszkami innych syntetycznych wypełniaczy zapewniających odpowiednie zachowanie materiału), które zapewniają:

- odprowadzanie wilgoci,
- szybkość schnięcia,
- elastyczność,
- brak efektu krępowania ruchów,
- wentylację,
- regulację temperatury organizmu.

Dzięki temu piłkarze mogą maksymalnie skupić się na meczu lub treningu, bez ewentualnych utrudnień czy dyskomfortu – co mogłoby ich rozkojarzyć w trakcie bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikiem. Warto więc stawiać na rozwiązania wyposażone w wysokiej jakości technologie, zaprojektowane z myślą o największych wyzwaniach, np. asortyment marki Adidas (np. komplet koszulka Adidas Tabela 18 + spodenki Adidas Parma + getry Adidas Milano) lub Nike (np. model Nike Striped Division III).

Bluzy bramkarskie – po co je stosować?

Bramkarze przy większości akcji podbramkowych rzucają się w celu obrony na murawę. Jest to stosunkowo niebezpieczny manewr, który bez odpowiedniego zabezpieczenia może mieć konsekwencje w postaci bolesny otarć – które z kolei będą prowadzić do rozkojarzenia. Bluzy bramkarskie służą zatem jako izolacja między murawą a skórą bramkarza, chroniąc go przed kontuzją, która w późniejszym czasie może przełożyć się na jego dyspozycyjność.

Zestaw niezbędnych akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo

Zacznijmy od najważniejszego elementu wyposażenia każdego bramkarza. Mowa oczywiście o rękawicach, bez których nie mógłby on bronić efektywnie najmocniejszych strzałów. Ich głównym zadaniem jest amortyzacja i minimalizacja siły uderzenia, co pozwoli bezpiecznie złapać piłkę bez obaw o ewentualną kontuzję. Rękawice bramkarskie muszą zatem nie tylko izolować dłonie, ale i usztywniać nadgarstki.

Nie zapomnij też o specjalnych preparatach do czyszczenia rękawic. Utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji pozwoli nie tylko na maksymalizację przyjemności z gry, ale i wydłuży ich żywotność. Dbając o swoje wyposażenie z należytą starannością, będziesz dużo dłużej cieszyć się z jego możliwości. Gdy chodzi o rękawice bramkarskie, jest to szczególnie istotne. W Sporttiw.pl znajdziesz specjalny preparat o nazwie 4keepers GLOVE WASH. Instrukcję obsługi znajdziesz w opisie na stronie sklepu i na opakowaniu.

Gdzie i w jakim celu stosować podspodenki piłkarskie?

W jakim celu wykorzystywać podspodenki bramkarskie? Otóż jest to w pewnym stopniu dodatkowe zabezpieczenie, które ma chronić bramkarza w razie bardziej dynamicznych i poważnych interwencji, np. przy musi się on rzucić z jednej części bramki na drugą i prawdopodobnie upadnie, uderzając o ziemię. Boiska potrafią być naprawdę twarde, a gdy bramkarze w ferworze walki i przy napływie dużej ilości adrenaliny, rzadko zastanawiają się nad swoim zdrowiem. Podspodenki bramkarskie posiadają zatem specjalną gąbkę w newralgicznych punktach, która doskonale łagodzi upadek, zabezpieczając tym samym mięśnie, stawy i kości przed ewentualnymi kontuzjami.

Jednym z przykładów elastycznych podspodenek bramkarskich wykonanych z tworzyw sztucznych, jest m.in. model 4keepers Elite. Dzięki swojej konstrukcji i zastosowaniu innowacyjnych materiałów, zapewniają one ochronę przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu wentylacji, regulacji temperatury i odprowadzania wilgoci. Bramkarz nie musi zatem obawiać się o swój komfort.

Dzięki powyższym informacjom prawdopodobnie wiesz już wszystko na temat wyboru odpowiedniego stroju dla bramkarza – biorąc również pod uwagę obuwie i akcesoria pozwalające na efektywną i maksymalnie bezpieczną obronę. Odwiedzając sklep piłkarski Spottiw.pl, możesz też liczyć na profesjonalną pomoc zakupową i fachowe doradztwo. Jeśli nie masz 100-procentowej pewności, czy wybrany przez Ciebie asortyment będzie zadowalający, zapewniamy wsparcie na najwyższym możliwym poziomie – niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą i czy potrzebujesz wyposażenia dla siebie, czy szukasz go dla kogoś.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 407 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-09
Jestem bardzo zadowolony.
2024-05-07
Produkt wysokiej jakości zgodny z opisem.
pixel